Պիկեն՝ մրցավարին. Դու արդեն տանից դեղին քարտ ես ինձ ցույց տվել
«Բարսելոնի» պաշտպան Ժերար Պիկեն կարծում է, որ պատահական դեղին քարտ չի ստացել Իսպանիայի առաջնության 12-րդ տուրի` «Լեգանեսի» հետ խաղում (3:0): Խաղի 29-րդ րոպեին Պիկեն ընթացիկ մրցաշրջանում իր 5-րդ դեղին քարտն է ստացել այն բանի համար, որ պահել է մրցակցին, ով տիրում էր գնդակին,  փոխանցում է Championat.com-ը:
Այս զգուշացման պատճառով ֆուտբոլիստը մեխանիկորեն որակազրկվել է հաջորդ խաղի համար` «Վալենսիայի» դեմ, որը կկայանա նոյեմբերի 26-ին: Պիկեն վստահ է, որ հանդիպման գլխավոր մրցավար Ալբերտո Ունդիանո Մալենկոն միտումնավոր է իրեն զգուշացրել:
«Ունդիանո, մի ասա, թե ինձ վրա աչք չէիր դրել: Դու արդեն տանից ինձ դեղին քարտ ես ցույց տվել», - Պիկեի խոսքերն է փոխանցում Deportes Cuatro-ն:

Пике – судье: ты уже из дома показал мне жёлтую карточку
Защитник «Барселоны» Херард Пике считает, что не случайно получил жёлтую карточку в выездном матче 12-го тура чемпионата Испании с «Леганесом» (3:0). Пике получил свою пятую жёлтую карточку в сезоне на 29-й минуте игры за то, что придержал оппонента, владевшего мячом,  передает Championat.com.
Из-за этого предупреждения он получил автоматическую дисквалификацию на следующий матч с «Валенсией», который состоится 26 ноября. Игрок уверен, что главный судья матча Альберто Ундиано Маленко намеренно искал возможности предупредить его.
«Ундиано, не говори мне, что ты не нацелился на меня. Ты уже из дома показал мне жёлтую карточку», — цитирует Пике Deportes Cuatro.