Wassef ընկերությունը մտադիր է Հայաստանում թեթև արդյունաբերական ձեռնարկություն հիմնել
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը հանդիպել է սփյուռքահայ գործարար Ջոզեֆ Վասեֆի հետ, ով գխավորում է «Wassef Group»-ը։ Ընկերությունը Եգիպտոսի բամբակի և բամբակյա գործվածքեղենի առաջատար արտահանողներից ու արտադրողներից մեկն է:
Նախարարությունից հայտնում են, որ Ջոզեֆ Վասեֆը նախարարին հայտնել է, որ ցանկանում է Հայաստանում արտադրություն հիմնել թեթև արդյունաբերության ոլորտում։ Ներդրողը նշել է, որ իրենց ընկերությունների շղթան մասնագիտացած է արտադրության բոլոր փուլերում՝  տրիկոտաժի ներկում, պտտվող, թվային և կտորային տպագրություն, ասեղնագործություն, ձևավորում, կար և փաթեթավորում։ Ընկերությունը արտադրանք է մատակարարում համաշխարհային ճանաչում ունեցող ապրանքանիշային ընկերություններին։
Նախարարը ներդրողի հետ քննարկել է Հայաստանում հագուստի արտադրություն հիմնելու հնարավորությունները, Հայաստանի կառավարության կողմից ներդրողների համար սահմանված  աջակցության գործիքակազմը, արտահանման հնարավորությունները և այլ մանրամասներ։
Ջոզեֆ Վասեֆի խոսքով՝ հայաստանյան աշխատուժը աշխարհում լավագույններից է և հայ մասնագետներն իրենց գործի գիտակն են, ինչն էլ ավելի կհեշտացնի իրենց գործունեությունը։ Ներդրողը նշել է, որ կարող են 1000-ից ավելի աշխատատեղ ստեղծել։
Հանդիպման ավարտին ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն, նախարարության աջակցությամբ գործարարը կսկսի նախնապատրաստական աշխատանքները և անհրաժեշտ ուսումնասիրությունները:

«Wassef Group» намерена основать в Армении предприятие легкой промышленности
Министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян встретился с главой компании «Wassef Group», предпринимателем из диаспоры Джозефом Вассефом. «Wassef Group» – одна из ведущих компаний Египта по производству и экспорту хлопка и  хлопчатобумажных тканей.
Как сообщает пресс-служба ведомства, Джозеф Вассеф сообщил министру, что хочет основать в Армении производство в сфере легкой промышленности. Инвестор отметил, что группа компаний специализируется на импорте трикотажа, цифровой и текстильной печати, вышивке, оформлении, шитье и упаковке. Продукция компании поставляется имеющим мировою известность брендам.
Министр обсудил с инвестором возможности основания в Армении предприятия по производству одежды, установленным правительством Армении механизмам содействия инвесторам, возможностям экспорта и другим вопросам.
По словам Джозефа Вассефа, рабочая сила в Армении считается одной из лучших в мире, а армянские специалисты – знатоки своего дела, что облегчит их деятельность. Инвестор отметил, что компания может создать более 1000 рабочих мест.
Согласно достигнутой в ходе встречи договоренности, при содействии министерства предприниматель начнет подготовительные работы и необходимые исследования.