Կարեն Կարապետյանը ոչ մի անգամ չի անդրադարձել, թե ԼՂ խնդրի կարգավորումն ինքն ինչպես է պատկերացնում. «Ժողովուրդ»
29/11/2017 10:06
«Ժողովուրդ»-ում կարդում ենք. «2018թ. ապրիլին ընդառաջ սկսվել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի PR-ը: Պարզ է՝ նա ցանկություն ունի շարունակել պաշտոնավարումը: Նկատենք, որ նոր Սահմանադրության համաձայն՝ երկրի փաստացի ղեկավարը լինելու է ՀՀ վարչապետը:
Ըստ այդմ, վարչապետի վրա է դրված երկրի արտաքին քաղաքականության, անվտանգության ու պաշտպանության բնագավառների պատասխանատվությունը: Բայց «Ժողովուրդ» օրաթերթի ուսումնասիրությունները ցույց տվեցին, որ իր պաշտոնավարման ավելի քան մեկ տարվա ընթացքում Կարեն Կարապետյանը երբևէ չի անդրադարձել արտաքին քաղաքականությանը և ուժային կառույցների գործունեությանը առնչվող խնդիրներին: Նա երբեք չի խոսել այն մասին, թե ԼՂ խնդրի կարգավորումն ինքն ինչպես է պատկերացնում, չի խոսել ներքաղաքական կյանքի, հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ, թեև իշխող կուսակցությունում երկրորդ մարդն է և հավակնում է դառնալ առաջինը»:

«Жоховурд»: Карен Карапетян никогда не говорил о том, как представляет урегулирование карабахского конфликта
29/11/2017 11:30
Газета «Жоховурд» пишет, что в преддверие апреля 2018 года началась PR компания премьер-министра Карена Карапетяна. Как отмечает издание, понятно, что Карен Карапетян хочет продолжать деятельность на посту премьер-министра.
«Отметим, что согласно новой Конституции РА, фактическим руководителем страны будет премьер-министр. Следовательно, ответственность за внешнюю политику, безопасность и оборону страны возлагается на премьер-министра. Однако проведенное нами исследование демонстрирует, что за время деятельности на посту премьер-министра более одного года Карен Карапетян никогда не обращался к вопросам внешней политики и деятельности силовых структур. Он никогда не говорил о том, как представляет урегулирование карабахского конфликта, не говорил о внутриполитической жизни, армяно-турецких отношениях, хотя и является вторым человеком в правящей Республиканской партии Армении и претендует на то, чтобы стать первым», - пишет газета.