Դեկտեմբերի 7-ից սկսած ձվի գնի շեմը կլինի ոչ բարձր, քան 50 դրամ. Ջանվելյան
Փոքր, հատկապես բակային խանութները, օգտվում են նրանից, որ սուպերմարկետներում շատ արագ վաճառվում է ամենաէժան ձուն, իրենք էլ նույնիսկ գնում և վերավաճառք են կատարում, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց «Թռչնաբույծների միություն» ՀԿ նախագահ Սերգեյ Ստեփանյանը։
«Մենք դիմել ենք իրենց, ասել, որ կապահովենք իրենց անհրաժեշտ քանակը, միայն թե վերցնեն փաստաթղթով և նման պրոցեսի չգնան», - ասաց Սերգեյ Ստեփանյանը՝ նշելով, թե արտադրվող ձուն ամբողջությամբ ապահովելու է բնակչությանը։
Միության նախագահն ասաց, որ բոլոր խանութներում կան մեծ քանակությամբ փաթեթավորված ձվեր։
«Գնի բարձրացում չի լինելու, հայտարարում եմ բոլոր թռչնաբուծական ընկերությունների անունից (թռչնաբուծական ընկերությունների ղեկավարները ներկա էին լրագրողների հետ հանդիպմանը) և մի մեծ քանակի ճտեր էլ կան, որ դեկտեմբերին կմտնեն ածի տակ, և դեկտեմբերին որոշել ենք գնի իջեցում անել», - ասաց Ս. Ստեփանյանը։
«Արզնի» թռնաֆաբրիկայի անունից տնօրեն Գեղամ Ջանվելյանը հայտարարեց, որ իրենց ֆերմայի կողմից ձվի գնի բարձրացում չի լինի։
«Որոշ խոշոր ընկերությունների հետ նույնիսկ պայմանավորվածություն ունենք, և հնարավոր է, որ դեկտեմբերի 7-ից սկսած շեմը կլինի ոչ բարձր, քան 50 դրամ», - ասաց Գեղամ Ջանվելյանը։

Гегам Джавелян: С 7 декабря стоимость яиц будет не выше 50 драмов
Небольшие магазины пользуются тем, что в супермаркетах быстро продаются дешевые яйца, иногда они даже покупают и перепродают яйца, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель Союза птицеводов Армении Сергей Степанян.
«Мы обратились к ним, сказали, что обеспечим нужное им количество только, чтобы они принимали по документам и не шли на подобный процесс», - заявил Сергей Степанян, отметив, что производимая продукция полностью обеспечит спрос в Армении.
Председатель Союза птицеводов заявил, что во всех магазинах есть в большом количестве яйца в упаковках.
«Повышения цены не будет, заявляю об этом от имени всех птицефабрик (руководители птицеводческих компаний присутствовали на встрече) и есть также большое количество цыплят, которые уже в декабре начнут нести яйца, посему мы решили в декабре снизить цены», - сказал С.Степанян.
Директор Арзнийской племенной птицефабрики Гегам Джавелян заявил от имени предприятия, что они не собираются повышать цены на яйца.
«С некоторыми крупными компаниями у нас даже есть договоренность и возможно, начиная с 7 декабря, стоимость яиц будет не выше 50 драмов», - сказал Гегам Джавелян.