Իսպանիայի հարավում ուղևորատար գնացքը դուրս է եկել ռելսերից
Իսպանիայի Անդալուսիայի շրջանում ուղևորատար գնացքը դուրս է եկել ռելսերից, որի հետևանքով տուժել է 4 մարդ, հայտնում է РИА Новости–ն հղում անելով տեղի փրկարար ծառայությանը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի առավոտյան անձրևների հետևանքով։ Գնացքը Մալագայից ուղևորվում էր Սևիլիա։
«Վթարից տուժել է 7 մարդ, նրանցից երեքի վիճակը ծանր է», - Twitter–ում գրել է Անդալուսիայի Emergencias 112‏ ծառայության ներկայացուցիչը։
Mundo թերթի փոխանցմամբ՝ տուժածներին առաջին օգնություն են ցուցաբերել տեղի գյուղացիները, մինչև կժամանեն փրկարարները։

На юге Испании сошел с рельсов пассажирский поезд
Пассажирский поезд сошел с рельсов в испанском регионе Андалусия, семь человек пострадали, сообщает РИА Новости со ссылкой на местную спасательную службу.
Инцидент произошел в среду утром на обрывистом участке полотна, размытом дождями, рядом с муниципалитетом Арааль. Состав следовал из Малаги в Севилью.
«Семь человек пострадали, трое из них находятся в серьезном состоянии», — сообщили в Twitter спасатели из андалусийской службы Emergencias 112.
По информации газеты Mundo, первую помощь пострадавшим оказали местные фермеры. Позднее на место происшествия прибыли спасатели и медики.