Կուրտուան իրեն համարում է աշխարհի ամենալավ դարպասապահը
«Չելսիի» դարպասապահ Տիբո Կուրտուան իրեն համարում է աշխարհի ամենալավ դարպասապահը: Նա Պրեմիեր Լիգայի այս մրցաշրջանում անցկացրել է 12 հանդիպում՝ բաց թողնելով 10 գնդակ, փոխանցում է Sports.ru-ն:
«Իհարկե, ես ինձ լավագույնն եմ համարում: Դու պետք է համոզես քեզ, որ դու լավագույնն ես: Կարևոր է այդպես մտածելը: Այո, կան մի շարք այլ հիանալի դարպասպաահներ, սակայն ես չպետք է որոշեմ՝ նրանցից ով է լավագույնը: Կարծում եմ, որ ցանկացած մեծագույն ֆուտբոլիստ և դարպասապահ հենց այդպես է մտածում»,- բելգիացի խաղացողի խոսքերը մեջբերում է Sky Sports-ը:

Куртуа считает себя лучшим вратарём в мире
Голкипер «Челси» Тибо Куртуа заявил, что считает себя лучшим в мире вратарём на данный момент. В текущем сезоне он провёл 12 матчей в чемпионате Англии и пропустил в них 10 голов, передает Sports.ru.
«Да, конечно, я чувствую себя лучшим. Ты должен заставлять себя чувствовать, что ты лучший. Важно так думать. Да, есть много других классных голкиперов, и не мне обсуждать, кто из них лучший, но я убеждён, что являюсь лучшим, важно мыслить так.
Наверное, каждый великий игрок в мире и каждый великий вратарь думает так», — сообщил Куртуа Sky Sports.