Միհրան Պողոսյանը նոր հորիզոններ է նվաճում բիզնեսում՝ անազնիվ վարքով. ՀԺ
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ԴԱՀԿ ծառայության նախկին պետ Միհրան Պողոսյանը նոր հորիզոններ է նվաճում։ «Հայկական ժամանակ»-ի փոխանցմամբ՝ Պողոսյանի «Քեթրին գրուպ» ՍՊԸ-ն ձեռք է բերել հայտնի «Մ.Մ.Մ.» ընկերությունը։
Ըստ թերթի՝ «Քեթրին գրուպ»-ն այդքան էլ ազնիվ չէ գտնվել. «Մ.Մ.Մ.»-ի արդեն նախկին սեփականատերերին կոշտ ձևով զրկել է ընկերության հետագա տնօրինման և կառավարման մասնակցելու գործառույթից։
«Բանն այն է, որ «Մ.Մ.Մ.»-ը ունեցել է գրավադրված գույք, իսկ ընկերությունը վաճառելուց հետո պայմանավորվածություն է եղել, որ նախկին սեփականատերերը որոշակի մասնակցություն են ունենալու ընկերության հետագա կառավարմանը, սակայն գործարքից հետո նրանք ձեռնունայն հեռացել են «Մ.Մ.Մ.»-ից», - հավելել է թերթը։

«Айкакан жаманак»: Мигран Погосян завоевывает новые горизонты
Депутат парламента Армении от фракции Республиканской партии Армении, бывший начальник Службы принудительного исполнения судебных актов (СПИСА) Мигран Погосян завоевывает новые горизонты, пишет газета «Айкакан жаманак». Как отмечает издание, принадлежащее Погосяну ООО «Кетрин групп» приобрело известную компанию «М.М.М.».
По сведениям издания, компания «Кетрин груп» оказалась не очень честной,  довольно жестко лишив уже бывших собственников «М.М.М.» функций участвовать в дальнейшем руководстве и управлении компанией.
«Дело в том, что «М.М.М.» имела заложенное имущество, а после продажи компании была достигнута договоренность о том, что бывшие собственники будут иметь определенное участие в дальнейшем управлении компанией, однако после сделки они ушли из «М.М.М.» с пустыми руками», - отмечает издание.