ՊՆ-ում սպասում են Սերժ Սարգսյանի հրամանագրին՝ Բաղամյանին և Գալստյանին պաշտոններից ազատելու համար. ՀԺ
02/12/2017 09:45
Մամուլում համառ լուրեր են շրջանառվում, որ պաշտպանության նախարարությունում որոշում են կայացրել զբաղեցրած պաշտոններից ազատել ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալներ Հայկազ Բաղմանյանին և Ստեփան Գալստյանին. գրել է «Հայկական ժամանակ»-ը։
«Կհրապարակվի նախագահի հրամանագիրը, կիմանանք», - թերթի փոխանցմամբ՝ այս լուրերի իսկության վերաբերյալ հարցին ի պատասխան՝ ասել է պաշտպանության նախարարի առաջին  տեղակալ Արտակ Զաքարյանը։
«Զաքարյանը հրաժարվել է այլ հարցերի պատասխանել։ Փոխնախարարի պատասխանը հուշում է, որ վերը նշված անձանց  պաշտոնանկության մասին հայտարարելու համար ՊՆ-ում ընդամենը սպասում են Սերժ Սարգսյանի հրամանագրին», - հավելել է թերթը։

«Айкакан жаманак»: В Минобороны ждут указа Сержа Саргсяна, чтобы объявить об освобождении Багманяна и Галстяна
02/12/2017 11:23
В прессе упорно муссируются слухи о том, что в министерстве обороны приняли решение освободить с занимаемых должностей заместителей начальника Генштаба ВС Армении, генерал-лейтенанта Айказа Багманяна и генерал-лейтенанта Степана Галстяна, пишет газета «Айкакан жаманак».
«Когда будет опубликован указ президента, узнаете», - цитирует издание ответ первого заместителя министра обороны Артака Закаряна на вопрос журналистов.
«Закарян отказался отвечать на другие вопросы. Ответ замминистра подсказывает, что  в министерстве обороны просто ждут указа Сержа Саргсяна, чтобы объявить об увольнении вышеуказанных лиц», - отмечает газета.