«Թուրքական ավիաուղիներ»–ի՝ դեպի Հայաստան թռիչքներ իրականացնելու շուրջ բանակցություններ չեն տարվում. «Փաստ»
02/12/2017 10:04
«Թուրքական ավիաուղիներ» ընկերության տնօրենների խորհրդի և գործադիր կոմիտեի նախագահ Իլքեր Այջըն հայտարարել էր, որ պատրաստվում են թռիչքներ իրականացնել դեպի Հայաստան:
Թեմայի շուրջ «Փաստ»-ը փորձել է պարզաբանում ստանալ ՀՀ քաղավիացիայի գլխավոր վարչությունից:
Հարցին՝ «Թուրքական ավիաուղիներ»–ի հետ այս պահին որևէ բանակցություններ տարվո՞ւմ են, Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի խոսնակ Սաթենիկ Հովհաննիսյանը նշել է, որ վարչությունն ընկերության կողմից ոչ մի հայտ չի ստացել:
«Դեռ ոչ մի քննարկում չի եղել այդ երթուղու հետ կապված: Մենք ոչ մի պաշտոնական գրություն, ոչ մի ձևաչափով պաշտոնական ինֆորմացիա իրենցից չենք ստացել: Այս պահին ոչ մի հարց այդ ավիաընկերության հետ չի քննարկվում», - ասել է խոսնակը:

«Паст»: Переговоры с Turkish Airlines вокруг рейсов в Армению не ведутся
Председатель совета директоров и исполнительного комитета авиакомпании «Турецкие авиалинии» (Turkish Airlines) Илкер Айджин объявил о том, что компания планирует осуществлять прямые рейсы в Армению.
Корреспондент газеты «Паст» попытался уточнить это в Главном управлении гражданской авиации (ГУГА) Армении.
На вопрос, ведутся ли сейчас переговоры с Turkish Airlines, пресс-секретарь ГУГА Сатеник Ованнисян отметила, что управление от авиакомпании никакой заявки не получало.
«Пока никакого обсуждения не было относительно этого рейса. Мы не получали от них никакого официального письма, никакой официальной информации. В настоящее время с этой авиакомпанией обсуждений вокруг какого-либо вопроса нет», - сказала пресс-секретарь.