Ականի պայթյունի հետևանքով տուժած Նարեկ Հովեյանն ունի գիտակցություն և խոսում է
Նոյեմբերի 21-ին հակատանկային ականի պայթյունի հետևանքով վնասվածքներ ստացած զինծառայող Նարեկ Հովեյանի վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Երևանի Կենտրոնական կլինիկական զինհոսպիտալի պետի տեղակալ Արտաշես Խաչատրյանը:
«Նա մեզ մոտ էր տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր վիճակում, հիմա վիճակը ծանր է, և կա դրական դինամիկա», - ասաց Արտաշես Խաչատրյանը:
Նա նշեց, որ Նարեկն ունի գիտակցություն.
«Զինծառայողը գնում է կոնտակտի, խոսում է: Հիմա պետք է մտածել նրա աչքի տեսողության վերականգնման մասին», - ասաց Արտաշես Խաչատրյանը` նշելով, որ ստացված վնասվածքների հետևանքով Նարեկ Հովեյանի մեկ աչքը հեռացված է, իսկ մյուսն ունի տեսողական խնդիր:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նոյեմբերի 21-ին՝ ժամը 18:35-ի սահմաններում, ՊԲ N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում ինժեներական աշխատանքներ կատարելիս, հակատանկային ականի պայթյունի հետևանքով պայթյունաբեկորային մահացու վիրավորումներ էին ստացել զինծառայողներ՝ լեյտենանտ Գեղամ Կորյունի Զաքարյանը, շարքայիններ Սարգիս Գուրգենի Աբրահամյանը և Սարգիս Մհերի Մելիքյանը: Շարքային Նարեկ Հայկի Հովեյանը ստացել էր պայթյունաբեկորային վնասվածքներ:

Раненый в результате взрыва противотанковой мины Нарек Овеян находится в сознании и разговаривает
Состояние раненного 21 ноября в результате взрыва противотанковой мины военнослужащего Нарека Овеяна оценивается как стабильно тяжелое, сообщил в беседе с корреспондентом Aysor.am заместитель начальника Центрального клинического военного госпиталя Минобороны Армении Арташес Хачатрян.
«Он был переведен к нам в крайне тяжелом состоянии, сейчас состояние оценивается как стабильно тяжелое», - сказал Арташес Хачатрян.
Он отметил, что Нарек находится в сознании.
«Военнослужащий вступает в контакт, разговаривает. Сейчас нужно думать о восстановлении зрения», - заявил Арташес Хачатрян, отметив, что вследствие полученных ранений Нареку удалили один глаз, а другой – имеет проблемы со зрением.
Ранее сообщалось, что 21 ноября, около 18:35, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (НКР), дислоцированной в северо-восточном направлении линии соприкосновения, в результате взрыва мины смертельные ранения получили военнослужащие Гегам Корюнович Закарян (1995 г.р.), Саркис Гургенович Абрамян (1998 г.р.) и Саркис Мгерович Меликян (1997 г.р.). Рядовой Нарек Айкович Овеян (1998 г.р.) с осколочными ранениями был доставлен в военный госпиталь.