Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարները ևս մեկ հանդիպում կանցկացնեն 2018թ. տարեսկզբին
Դեկտեմբերի 6-ին Վիեննայում աշխատանքային այցելությամբ գտնվող Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի հետ։
Հանդիպումը մեկնարկել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա շարունակվել առանձնազրույցի ձևաչափով։
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման օրակարգում էին երկու երկրների ղեկավարների Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի և Ժնևի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիները։
Համանախագահների առաջարկությամբ համաձայնություն է ձեռք բերվել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջև առաջիկա հանդիպումը 2018թ. տարեսկզբին կազմակերպելու վերաբերյալ։ Հանդիպմանը քննարկվել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան հաջորդ այցելության ժամկետները։

Налбандян и Мамедъяров проведут следующую встречу в начале 2018 года
Главы МИД Армении и Азербайджана Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедъяров проведут следующую встречу в начале 2018 года. Договоренность об этом достигнута на встрече министров в Вене.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, на встрече были обсуждены также сроки следующего визита сопредседателей в регион.
Министры также обсудили пути реализации договоренностей, достигнутых президентами Армении и Азербайджана на встречах в Вене, Санкт-Петербурге и Женеве.
Встреча глав МИД проходила при участии сопредседателей и личного представителя действующего председателя ОБСЕ, и продолжилась в формате тет-а-тет.