«Ծառուկյան» դաշինքն ու «Ելք»-ը հնարավոր է նախագահի միասնական թեկնածուով հանդես գան. «Ժամանակ»
Բարեփոխված Սահմանադրության 125-րդ հոդվածի III կետը նախատեսում է «Հանրապետության նախագահի թեկնածու առաջադրելու իրավունք ունի պատգամավորների ընդհանուր թվի առնվազն ¼-ը»։ ԱԺ-ում ¼ ունեն միայն երկու խմբակցություն՝ ՀՀԿ և «Ծառուկյան» դաշինքը։
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ նախագահի միասնական թեկնածուով հանդես գալու առաջարկով «Ծառուկյան» դաշինքի հետ խոսակցություններ է սկսել նաև «Ելք» խմբակցությունը՝ պատրաստակամություն հայտնելով պաշտպանել «Ծառուկյան» դաշինքի կողմից առաջադրվելիք թեկնածուին։
«Առաջարկ է հնչել նաև, որ «Ծառուկյան» դաշինքը պաշտպանի «Ելք» առաջադրած թեկնածուին, եթե դաշինքում որոշում կայացվի չառաջադրել նախագահի թեկնածու», - հավելել է թերթը։

«Жаманак»: «Блок Царукян» и «Елк» могут выдвинуть единого кандидата в президенты
Пункт 3 статьи 125 измененной в результате референдума Конституции РА предусматривает: « Право на выдвижение кандидата в Президенты Республики имеет как минимум одна четверть от общего числа депутатов». В Национальном Собрании одну четверть от общего числа депутатов имеют только две фракции – «Блок Царукян» и Республиканская партия Армении.
По сведениям газеты «Жаманак», фракция «Елк» начала с фракцией «Блок Царукян» переговоры с предложением выдвинуть единого кандидата на пост президента, выразив готовность поддержать кандидатуру, которая будет предложена «Блоком Царукяна».
«Было озвучено также предложение о том, чтобы «Блок Царукян» поддержал выдвигаемого фракцией «Елк» кандидата, если в блоке будет принято решение не выдвигать своего кандидата в президенты», - отмечает издание.