ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի պատվիրակությունը կմեկնի Արցախի Հանրապետություն
08/12/2017 11:47
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի պատվիրակությունը՝ հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի գլխավորությամբ, դեկտեմբերի 8-ից 10-ը Արցախի Հանրապետության արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի հետ համատեղ նիստին մասնակցելու նպատակով կմեկնի Ստեփանակերտ: ՀՀ ԱԺ պատվիրակության կազմում են հանձնաժողովի անդամներ Կարեն Բեքարյանը, Շիրակ Թորոսյանը, Արայիկ Աղաբաբյանը և Արտակ Զեյնալյանը:
Համատեղ նիստի ընթացքում երկու գործընկեր հանձնաժողովները կքննարկեն արցախյան հիմնախնդիրը՝ Հայաստանի և Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգում, ինչպես նաև խորհրդարանական դիվանագիտության շրջանակներում Հայաստանի և Արցախի համագործակցության հեռանկարները, Հայաստանի արտաքին քաղաքական վերջին զարգացումները:

Парламентская делегация Армении отбудет в Арцах
Делегация постоянной комиссии парламента Армении по внешним связям во главе с председателем комиссии Арменом Ашотяном 8-10 декабря отбудет в Степанакерт для участия в совместном заседании с постоянной комиссией Национального Собрания Республики Арцах по внешним отношениям. В состав парламентской делегации входят Карен Бекарян, Ширак Торосян, Араик Агабабян и Артак Зейналян.
В ходе совместного заседания комиссий будет обсуждаться карабахский конфликт во внешнеполитической повестке Армении и Арцаха, а также перспективы сотрудничества Армении и Арцаха в рамках парламентской дипломатии и последние развития во внешней политике Армении.