2018-ից ամանորի հանգստի օրերը կկրճատվեն. ՀԺ
Կառավարությունը փոփոխություններ է նախաձեռնել ՀՀ «Տոների և հիշատակների մասին» օրենքում, որոնք ուժի մեջ կմտնեն 2018 թվականի հունիսի 1-ից։
«Հայկական ժամանակ»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Վահե Ստեփանյանը գործադրի դեկտեմբերի 14-ի նիստում կներկայացնի համապատասխան փոփոխությունների նախագիծը, որով առաջարկվում է հունվարի 3-ը, 4-ը և 5-ը չհամարել նախածննդյան տոներ։
Նախագծի ընդունման անհրաժեշտությունը պայմանավորված է Հայաստանյան տոնացույցում միայն հայ ժողովրդի ավանդույթներից բխող Ամանոր «Նավասարդ» և Ծննդյան տոներ նախատեսելով։ Նախածննդյան տոները ոչ աշխատանքային հանդիսանալը նպատակահարմար չէ նաև սոցիալ-տնտեսական տեսանկյունից։

«Айкакан жаманак»: С 2018 года праздничные дни сократятся
Как сообщает издание, руководитель Аппарата правительства Ваге Степанян представит на заседании правительства 14 декабря проект соответствующих изменений, согласно которому предлагается не считать праздничными 3, 4 и 5 января.
Целесообразность принятия проекта обусловлена включением в праздничный календарь исключительно традиционных армянских праздников Новый год – «Навасард»  и Рождества Христова.
Кроме того, принятие законопроекта нецелесообразно с точки зрения обеспечения нормальной деятельности социально-экономических и финансовых систем в Армении.