Հերթական խնդրահարույց նախագիծը խորհրդարանում է . «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրել է. «Հայաստանի խորհրդարան է ներկայացվել հերթական խնդրահարույց օրինագիծը, որը կարող է նոր ջրբաժան անցկացնել ազգային ընտանիքի կողմնակիցների և ժամանակակից հարաբերությունների և եվրաարժեքների նվիրյալների միջև։
Հաջորդ շաբաթ ԱԺ պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովում պետք է քննարկվի Ընտանեկան օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը, որից հետո այն կներկայացվի խորհրդարանի հաստատմանը։
Այս փոփոխությունները անդրադառնում են երեխայի իրավունքների պաշտպանությանը, երեխաների որդեգրմանը, ծնողական իրավունքներից զրկելու հիմնավորումներին, որոնցից շատերը տարբեր մեկնաբանության առիթ կարող են տալ»։

«Жаманак»: В парламент Армении представлен очередной спорный законопроект
Газета «Жаманак» пишет, что в парламент Армении представлен очередной спорный законопроект, который может стать новым водоразделом между сторонниками традиционной национальной семьи и адептами европейских ценностей современных отношений.
На следующей неделе в постоянной комиссии парламента по государственно-правовым вопросам должен обсуждаться законопроект о внесении изменений и дополнений в Семейный кодекс, после чего проект будет представлен на утверждение парламента.
«Эти изменения касаются положений о защите прав ребенка, усыновлении детей, обоснований при лишении родительских прав, многие из которых могут стать поводом для различного толкования», - пишет газета.