Ազգային ժողովում ծեծել են Սերգեյ Բագրատյանին. Նա անհասանելի է
Այսօր ԱԺ դահլիճում տեղի ունեցած իրարանցումից հետո միջադեպ է տեղի ունեցել ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Դավիթ Մանուկյանի աշխատասենյակում: Այստեղ միմյանց են ծեծել «Ծառուկյան» դաշինք խմբակցության անդամներ Արթուր Մանուկյանը և Սերգեյ Բագրատյանը:
Նշենք՝ Դավիթ Մանուկյանը Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանի որդին է։
ԱԺ նիստերի դահլիճում Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագծի քվեարկությունից հետո, երբ տարաձայնություններ էին առաջացել ընդդիմադիր խմբակցության և ԱԺ նիստը վարողների միջև, «Ծառուկյան» խմբակցության անդամ Սերգեյ Բագրատյանը հայհոյել է Նապոլեոն Ազիզյանին, որը կողմ է քվեարկել նախագծին։
Բագրատյանի այդ քայլը դուր չի եկել ԲՀԿ-ական նախկին պատգամավոր Աբրահամ Մանուկյանի որդուն՝ նույն խմբակցության անդամ Արթուր Մանուկյանին, որն սկսել է հայհոյել Բագրատյանին՝ ասելով որ Ազիզյանը իր հոր ընկերն է:
Պատգամավորների միջև վիճաբանությունը շարունակվել է Դավիթ Մանուկյանի աշխատասենյակում, որտեղ արդեն պատգամավորները սկսել են ծեծել իրար: Մի քանի պատգամավորներ, ովքեր ներկա են եղել ծեծկռտուքին, մի քանի րոպե շարունակ չեն կարողացել բաժանել միմյանց ծեծող պատգամավորներին։
Aysor.am-ի թղթակիցը ԱԺ-ից փոխանցում, որ Սերգեյ Բագրատյանը խորհրդարանի շենքում չէ, ԲՀԿ-ական պատգամավորները ևս խորհրդարանի շենքում չեն ու չեն պատասխանում հեռախոսազանգերին։

В парламенте Армении избили Сергея Багратяна, он недосягаем
Сегодня после переполоха в парламенте Армении вокруг голосования по законопроекту о внесении изменений и дополнений в Судебный кодекс во фракции «Блок Царукян» произошел еще один инцидент. Депутаты фракции «Блок Царукян» Артур Манукян и Сергей Багратян избили друг друга в кабинете члена фракции Давида Манукяна.
Отметим, что Давид Манукян – сын депутата посла Армении в Украине Андраника Манукяна.
После голосования по проекту о внесении изменений и дополнений в Судебный кодекс Армении, когда между оппозиционной фракцией «Елк» и председательствующими на заседании парламента возникли разногласия, член фракции «Блок Царукян» Сергей Багратян оскорбил Наполеона Азизяна, проголосовавшего за законопроект.
Поведение Сергея Багратяна не понравилось сыну бывшего депутата парламента от партии «Процветающая Армения» Абраама Манукяна, члену этой же фракции Давиду Манукяну, который начал оскорблять Багратяна, заявив, что Азизян – друг его отца.
Спор между депутатами продолжился в кабинете Давида Манукяна, где перешел в драку и они избили друг друга. Несколько присутствовавших во время драки членов фракции не могли разнять депутатов несколько минут подряд.
Как передает корреспондент Aysor.am из парламента, Сергей Багратян покинул здание парламента, депутатов фракции «Блок Царукян» также нет в парламенте и не отвечают на телефонные звонки.