ՊԵԿ-ում առանցքային վարչության պետերը Գագիկ Խաչատրյանի կադրերն են.«Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ը գրել է. «Պետեկամուտների կոմիտեում կատարված կադրային փոփոխությունների արդյունքում այնպես է ստացվել, որ ՊԵԿ հարկային հատվածը գրեթե ամբողջովին ղեկավարում է «Մաշտոցի կլանը», որն ստեղծվել է 1990-ականների վերջին՝ Գագիկ Խաչատրյանի կողմից, որտեղ առաջին անգամ երիտասարդ Խաչատրյանը նշանակվեց հարկայինի պետ և ձևավորեց իր թիմը։ Այստեղ էին Տիգրան Զաքարյանը, որն այժմ ՊԵԿ կազմակերպման և հսկողության վարչության պետն է, Ռաֆիկ Մաշադյանը՝ այժմ փոքր հարկ վճարողների հարկային տեսչության-վարչության պետն է, Գոհար Արաբաջյանը՝ այժմ սպասարկման թիվ 20 բաժնի պետն է, Էդիկ Գսպոյանը՝ այժմ խոշոր և միջին հարկ վճարողների տեսչության բաժնի պետն է։
Փաստորեն, առանցքային վարչության պետերը Խաչատրյանի կադրերն են, չհաշված այն տասնյակ պետերն ու տեսուչները, որոնք սերում են Մաշտոցից և որոնք քավոր-սանիկության, հաշվարկով ամուսնությունների շնորհիվ թիմի մաս են կազմել։ Խաչատրյանը հեռացավ, բայց մեծ խաչատրյանական թիմը հաղթեց միջկլանային պատերազմում»։

«Грапарак»: Начальники ключевых управлений КГД – кадры Гагика Хачатряна
Газета «Грапарак» пишет, что в результате кадровых перестановок в Комитете государственных доходов (КГД) Армении сложилась ситуация, когда налоговая сфера КГД оказалась полностью под руководством «Маштоцкого клана», который был создан в 1990-х Гагиком Хачатряном, куда был впервые назначен в качестве начальника налоговой молодой Хачатрян и сформировал свою команду.
Здесь работал Тигран Закарян – занимающий ныне должность начальника организаторского и контрольного управления, Рафик Машадян – работающий сейчас на посту начальника инспекции-управления малых налогоплательщиков, Гоар Арабаджян – ныне начальник отдела обслуживания №20, Эдик Гспоян – ныне начальник инспекции крупных и средних налогоплательщиков.
«Фактически, руководители ключевых управлений – кадры Хачатряна, не считая всех тех начальников и инспекторов, которые оказались в инспекции Маштоца благодаря отношениям крестный – крестник, бракам по расчету, составив часть команды. Хачатрян ушел, однако большая хачатряновская команда победила в промежуточной войне», - пишет издание.