«Երևան Սիթի»-ն ամանորյա վարկ այս տարի չի տրամադրի. նախորդ տարիների գումարները չեն մարվել. «Ժամանակ»
ԱԺ ՀՀԿ-ական գործարար պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող «Երևան Սիթի» սուպերմարկերտների ցանցում հաճախորդներին այս տարի վարկ չեն տրամադրում, ամանորյա գնումների համար։
Սուպերմարկետի աշխատողներից «Ժամանակ»-ին պատմել են, որ այս տարի որոշում է եղել ամանորյա գնումների համար գումար չտրամադրել, քանի որ նախորդ տարիներին խնդրի առաջ են կանգնել։
«Քաղաքացիներն այս գումարները չեն մարել, ոմանք մասնակի են մարել, ու ստացվել է, որ Ամանորին տրամադրած այդ 200-հազարական դրամներն ամբողջությամբ չեն վերադարձվել», - հավելել է թերթը։

«Жаманак»: В сети супермаркетов «Ереван сити» не будут предоставлять новогодних кредитов
В сети супермаркетов «Ереван сити», принадлежащих депутату-бизнесмену от фракции Республиканской партии Армении Самвелу Алексаняну, в этом году не будут предоставлять кредиты для новогодних покупок, пишет газета «Жаманак».
В беседе с корреспондентом издания сотрудник супермаркета рассказал, что в этом году принято решение не предоставлять средства на новогодние покупки, поскольку возникли в прошлом проблемы.
«Граждане не погасили этих сумм, а некоторые погасили частично, и получилось, что выделенные на Новый год 200 тысяч драмов не вернули полностью», - отмечает газета.