Արցախում մահացու վիրավորում ստացած զինծառայողին օգնության են շտապել ավագ լեյտենանտն ու շարքայինը. մանրամասներ
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Վաչե Նվերի Չիլինգարյանի սպանության դեպքի առթիվ։
2018 թվականի հունվարի 7-ին՝ ժամը 13:20-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով ձախ թիկնային շրջանում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, կրտսեր սերժանտ Վաչե Նվերի Չիլինգարյանը:
Նկատելով կատարվածը՝ զինծառայողին օգնության են շտապել նախ ավագ լեյտենանտ Ե.Մուսինյանը, ապա՝ պայմանագրային զինծառայող, վարորդ Դ.Վանյանը, ովքեր ևս հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցների հետևանքով ստացել են հրազենային վիրավորումներ:
Վերջիններս տեղափոխվել են զինհոսպիտալ. նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Երրորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով, 34-104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 6-րդ, 13-րդ կետերով և 185-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով, կատարվում է նախաքննություն:

В Карабахе подоспевшие на помощь смертельно раненому военному сослуживцы были ранены выстрелами со стороны Азербайджана
Следственный комитет Армении возбудил уголовное дело по факту убийства азербайджанскими ВС военнослужащего Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ранения двух военнослужащих.
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, 7 января, около 13:20 вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы, младший сержант Ваче Чилингарян.
Ему на помощь поспешили старший лейтенант Е.Мусинян и военнослужащий срочной службы Д.Ванян, которые также получили ранения в результате стрельбы со стороны Азербайджана. Они госпитализированы, угрозы жизни нет.