ԵՄ-ն ընդլայնել է ԿԺԴՀ-ի նկատմամբ պատժամիջոցային ցանկը
Եվրամիության իշխանությունները ԿԺԴՀ հարցով ՄԱԿ Անվտանգության խորհրդի բանաձեւի իրականացման շրջանակներում պատժամիջոցների ցուցակում ավելացրել են 16 ֆիզիկական անձի եւ Հյուսիսային Կորեայի բանակի նախարարությանը, հայտնում է РИА Новости-ն:
ՄԱԿ Անվտանգության Խորհուրդը 2017 թվականի դեկտեմբերի 23-ին Հյուսիսային Կորեային ճնշելու համար նոր բանաձև է ընդունել՝ ի պատասխան նրա կողմից «Հվասոն-15» միջմայրցամաքային բալիստիկ հրթիռի փորձարկմանը:
ԵՄ Խորհրդի հայտարարության մեջ նշվում է, որ ԿԺԴՀ դեմ նոր սահմանափակող միջոցները հաշվի առնելով, ՄԱԿ պատժամիջոցների ցուցակում հայտնվել են 79 ֆիզիկական անձ և 54 կազմակերպություն: ԵՄ-ն անձամբ պատժամիջոցներ է սահմանել 41 ֆիզիկական անձի և 10 կազմակերպությունների նկատմամբ:

ЕС расширил санкционный список в отношении КНДР
Власти Евросоюза в рамках исполнения резолюции Совета безопасности ООН по КНДР добавили в санкционный список 16 физических лиц и северокорейское министерство по делам армии, передает РИА Новости.
Совет безопасности ООН 23 декабря 2017 года принял новую резолюцию для давления на Северную Корею в ответ на ее испытание межконтинентальной баллистической ракеты «Хвасон-15».
В заявлении Совета ЕС отмечается, что с учетом новых ограничительных мер против КНДР в санкционные списки ООН попали 79 физических лиц и 54 организации. Санкции в отношении 41 физического лица и 10 организаций ЕС ввел сам