Նախագահի մոտ եղել է թեթև մրսածություն, նա գտնվել է տանը. Վլադիմիր Հակոբյան
ՀՀ նախագահի աշխատակազմից հերքում են տեղեկությունը, թե Ամանորին վատթարացել է նախագահ Սերժ Սարգսյանի ինքնազգացողությունը և նրան տեղափոխել են «Նաիրի» բժշկական կենտրոն:
«Նշված տեղեկությունը չի համապատասխանում իրականությանը։ Նախագահի մոտ եղել է թեթև մրսածություն։ Այդ ընթացքում նա գտնվել է տանը», - Aysor.am-ին ասաց ՀՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Հակոբյանը:
Ս.Սարգսյանի ինքնազգացողության վատթարացման մասին գրել էր «Ժամանակ» թերթը՝ նշելով, որ դրանով է պայմանավորված հանգամանքը, որ նախագահը ներկա չի եղել ո՛չ հունվարի 5-ի Սուրբ Զատկի Ճրագալույցի պատարագին, ո՛չ հունվարի 6-ին Էջմիածնի Մայր տաճարում Սուրբ Ծննդյան և Աստվածահայտնության պատարագին:

У президента Армении была легкая простуда, в этот период он находился дома – пресс-секретарь
В администрации президента Армении опровергли сообщение о том, что в новогодние праздники ухудшилось состояние здоровья президента Сержа Саргсяна, и он был госпитализирован в медцентр «Наири».
«Указанная информация не соответствует действительности. У президента была легкая простуда. В этот период он находился дома», - сказал Aysor.am пресс-секретарь президента Армении Владимир Акопян.
Ранее об ухудшении состояния здоровья президента сообщила газета «Жаманак», объяснив этим обстоятельством его отсутствие на церковных мероприятиях в связи с Праздником Рождества.