Սամվել Ալեքսանյանի ու Մանվել Գրիգորյանի հարաբերությունները լարվել են. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝  լարվել են ԵԿՄ նախագահ գեներալ Մանվել Գրիգորյանի և ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի հարաբերությունները։
«Ալեքսանյանը, ով մինչև վերջերս բավական լուրջ նյութական աջակցություն էր ցուցաբերում ԵԿՄ-ին, այժմ որոշել է շրջանցել Մանվել Գրիգորյանին, և այդ օգնությունը տրամադրում է  ոչ թե ԵԿՄ-ի ղեկավարությանը, այլ ուղարկում է ԵԿՄ տարածքային կառույցներին։
Ալեքսանյանը լուրջ կասկածներ է ունեցել, որ ԵԿՄ ղեկավարությունը տեղ չի հասցնում զոհված ազատամարտիկների ընտանիքներին և կարիքավոր ազատամարտիկներին տրամադրվող օգնությունը, և այն կարիքավորներին բաժանելու փոխարեն ուղարկվում է վաճառքի կետեր»,- գրել է թերթը։

«Жаманак»: Отношения между Манвелом Григоряном и Самвелом Алексаняном напряглись
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что между председателем Союза добровольцев «Еркрапа», генералом Манвелом Григоряном и депутатом парламента Армении Самвелом Алексаняном напряглись отношения.
«Алексанян, который до последнего времени оказывал довольно серьезную материальную поддержку Союзу добровольцев «Еркрапа», решил сейчас предоставлять помощь не руководству «Еркрапа», а направлять ее региональным структурам Союза добровольцев.
У Алексаняна возникли серьезные сомнения в том, что руководство Союза добровольцев «Еркрапа» вместо того, чтобы раздавать предоставленную помощь семьям погибших и нуждающихся воинов-добровольцев, продает ее», - отмечает издание.