ՈւԵՖԱ-ն պայմանավորվածություն է նկատել Վանաձոր-Էրեբունի ՖԱ խաղում. Ռուբեն Հայրապետյանը դիմել է ԱԱԾ
Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի դիմումի հիման վրա Ազգային անվտանգության ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 201-րդ հոդվածի 1-ին և 3-րդ մասի հատկանիշներով՝ «Մարզիկներին, մրցավարներին, մարզիչներին, թիմերի ղեկավարներին կամ արհեստավարժ մարզամրցումների մյուս մասնակիցներին ու կազմակերպիչներին կաշառք տալը և նրանց կողմից կաշառք ստանալը»:
Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Քննչական կոմիտեի նախագահի խորհրդական Սոնա Տռուզյանը տեղեկացրեց, որ Քննչական կոմիտեն ԱԱԾ-ից ստացել է հարուցված քրեական գործը:
«Այն ուղարկվել է Լոռու մարզի քննչական վարչություն՝ նախաքննություն իրականացնելու համար»,- ավելացրեց նա:
Բանն այն է, որ ՈւԵՖԱ-ն զեկույց է կազմել նոյեմբերի 20-ին ՀՀ առաջին խմբի 2017-2018 թվականների մրցաշրջանի ֆուտբոլի առաջնության Վանաձոր-Էրեբունի ՖԱ հանդիպման արդյունքների պայմանավորված լինելու վերաբերյալ: Նշենք, որ այդ խաղն ավարտվել էր 5:0 հաշվով:
«Ռուբեն Հայրապետյանը դիմել է ԱԱԾ, երբ հանդիպման պայմանավորվածության վերաբերյալ զեկույց է ստացվել «ՈւԵՖԱ»-ի կողմից», - ասաց Սոնա Տռուզյանը:

Рубен Айрапетян обратился в СНБ в связи с докладом УЭФА о договорном характере матча между ФК «Лори Ванадзор» и «Эребуни»
10/01/2018 16:49
В следственном управлении Службы национальной безопасности Армении на основании заявления президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна возбуждено уголовное дело по чч.1 и 3 ст. 201 Уголовного кодекса РА («Подкуп участников и организаторов профессиональных спортивных соревнований и зрелищных коммерческих конкурсов»).
В беседе с корреспондентом Aysor.am советник председателя Следственного комитета Армении Сона Трузян сообщила, что Служба национальной безопасности передала дело СК Армении.
«Оно направлено в следственное управление по Лорийской области для проведения предварительного следствия», - отметила она.
Дело в том, что 20-го ноября УЕФА (Союз европейских футбольных ассоциаций) составил доклад о договорном характере матча между футбольными клубами «Лори Ванадзор» и «Эребуни» сезона 2017-2018 гг. первого дивизиона Армении. Отметим, что матч между данными футбольными клубами завершился со счетом 5:0.
«Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян обратился в Службу национальной безопасности РА, как только получил доклад о договорном характере матча от УЭФА», - сказала Сона Трузян.