«Ծառուկյան» դաշինքի՝ կոալիցիա մտնելը չի անհանգստացնում ՀՅԴ-ականներին. «Առավոտ»
«Առավոտ»-ի հետ զրույցում ՀՀ բնապահպանության նախարար, ՀՅԴ անդամ Արծվիկ Մինասյանն, անդրադառնալով հարցին՝ ՀՅԴ-ում խանդո՞վ կվերաբերվեն եթե «Ծառուկյան» դաշինքը ևս համալրի կոալիցիայի շարքերը, նշել է. «Այդ քաղաքական բնույթի հարցին կպատասխանեի, եթե լինեի պառլամենտի անդամ»։
Նա նաև նշել է, որ իբրև գործադիրի ներկայացուցիչ մեկ բան գիտի՝ ցանկացած այլ ուժի աջակցությունն իրենց առջև դրված այդ խնդիրների լուծմանն օգտակար է. «Բայց դա չի նշանակում, որ ցանկացած ուժ, որն աջակցում է, պետք է անպայման կոալիցիայի կազմում լինի»:
Նրա մեջ տարակուսանք առաջացրեց դիտարկումը, որ «Ծառուկյան» դաշինքի՝ կոալիցիա մտնելու արդյունքում ՀՅԴ պորտֆելները կարող են պակասել։

«Аравот»: АРФД не беспокоит возможность вступления в коалицию блока «Царукян»
Министр охраны природы Армении, член АРФ «Дашнакцутюн» Арцвик Минасян, обратившись в беседе с корреспондентом газеты «Аравот» к возможности вступления в состав коалиции блока «Царукян» и отношения к этому АРФД, заявил:
«Я ответил бы на подобный политический вопрос, если бы был депутатом парламента».
Он также отметил, что как представитель исполнительной власти знает одно – поддержка любой другой политической силы будет полезной в решении поставленных перед ними задач. «Однако это не значит, что любая сила, которая оказывает поддержку, должна обязательно быть в составе коалиции», - отметил он.
На замечание о том, что в результате вступления блока «Царукян» в коалицию количество портфелей АРФД может стать меньше, Арцвик Минасян ответил: «А разве АРФД когда-либо выражало подобную обеспокоенность?»