Շակիրային կասկածում են հարկերից խուսափելու համար
Իսպանիայի հարկային ծառայությունը կոլումբիացի երգչուհի Շակիրային կասկածում է հարկերից խուսափելու համար, ինչի առթիվ էլ բողոք է ներկայացրել դատախազությանը, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով La Razon թերթին:
Խոսքը 2011-ից մինչև 2014 թվականի մասին է, երբ  երգչուհին սկսել է համատեղ ապրել իսպանական  «Բարսելոնի» պաշտպան Ժերար Պիկեի հետ:  Հրատարակության տեղեկությամբ՝ այդ ժամանակահատվածում Շակիրան պետք է հարկեր վճարել ինչպես Իսպանիայում, այնպես էլ արտասահմանում ստացվող եկամուտների համար:
Իսպանիայի օրենսդրության համաձայն, նման չվճարման համար երգչուհին կարող է տուգանվել, նաև երկու տարվա ազատազրկման դատապարտվել: Ըստ պարբերականի՝ երգչուհու  շրջապատը համոզված է, որ նա բարեխղճորեն կատարել է բոլոր հարկային պարտավորությունները:

Шакиру подозревают в неуплате налогов
Налоговая служба Испании заподозрила колумбийскую певицу Шакиру в неуплате налогов и направила жалобу в прокуратуру, сообщаето  Gazeta.ru  со ссылкой на издание La Razon.
Речь идет о периоде с 2011 по 2014 годы, когда исполнительница начала жить вместе с защитником испанского футбольного клуба «Барселона» Жераром Пике. По данным издания, в это время Шакира должна была уплачивать налоги с доходов, полученных как в Испании, так и за ее пределами.
По испанскому законодательству за такую неуплату певице может грозить штраф и двухгодичное тюремное заключение. Согласно информации издания, окружение певицы уверено в том, что она добросовестно выполняла все налоговые обязательства.