Rush ռոք-խումբը դադարեցնում է իր գոյությունը
Կանադական Rush ռոք-խումբը դադարեցնում է իր գոյությունը, Globe and Mail թերթին հայտարարել է կոլեկտիվի 64-ամյա կիթառահար Ալեքս Լայֆսոնը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Երկու տարուց փոքր-ինչ ավելի է անցել Rush-ի վերջին հյուրախաղային շրջագայության պահից: Մենք կրկին հյուրախաղերի գնալու կամ ևս որևիցե բան ձայնագրելու պլաններ չունենք,- ասել Է նա:- Մենք ամեն ինչ արել ենք, … մենք զգացինք, որ դա բավական է»:
Rush խումբը հիմնվել Է 1968 թվականին Տորոնտոյում: 1994 թվականին Rush-ը ներառել են Կանադական երաժշտության փառքի սրահում, 2010 թվականին հայտնվել է խմբի սեփական աստղը Հոլիվուդի Փառքի ծառուղում, իսկ 2013 թվականին Rush-ի կատարողներն ընտրվել են Ռոք-ն-ռոլի փառքի սրահում: Երաժիշտներն ընդամենը ձայնագրել են 20 ալբոմ, որոնցից շատ կոմպոզիցիաներ դարձել են «ոսկե» կամ «պլատինե»: Clockwork Angels վերջին ալբոմը կոլեկտիվը թողարկել է 2012 թվականին:

Рок-группа Rush прекращает свое существование
Канадская рок-группа Rush прекращает свое существование,  заявил газете Globe and Mail 64-летний гитарист коллектива Алекс Лайфсон,  передает ТАСС.
«Прошло чуть более двух лет с момента последнего гастрольного тура Rush. У нас нет планов вновь гастролировать или записывать что-либо еще, - сказал он. - Мы все сделали, ... мы почувствовали, что этого достаточно».
Группа Rush была основана в 1968 году в Торонто. В 1994 году Rush включили в Зал славы канадской музыки, в 2010 году у группы появилась собственная звезда на Аллее славы в Голливуде, а в 2013 году Rush были избраны в Зал славы рок-н-ролла.
Всего музыканты записали 20 альбомов, многие композиции из которых стали "золотыми" и "платиновыми". Последний альбом Clockwork Angels коллектив выпустил в 2012 году.