Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային միջոցառման առիթով Նալբանդյանը մինչ տարեվերջ կմնա ԱԳ նախարարի պաշտոնում. «Փաստ»
Այս տարվա հոկտեմբերի 11–12–ը Երևանում տեղի կունենա Ֆրանկոֆոնիայի 84 անդամ, ասոցացված և դիտորդ պետությունների գագաթնաժողովը: Մեր երկիրը ստանձնել է Ֆրանկոֆոնիայի նախարարների խորհրդի նախագահությունը՝ ի դեմս արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի:
«Փաստի» աղբյուրի տեղեկություններով, հենց այս համաշխարհային կարևոր միջազգային միջոցառման առիթով Բաղրամյան 26–ում որոշել են Էդվարդ Նալբանդյանին մինչև տարվա վերջ թողնել արտգործնախարարի պաշտոնում։

«Паст»: Налбандян до конца года останется главой МИД из-за предстоящего саммита МОФ
В Ереване 11-12 октября пройдет саммита Международной организации Франкофонии (МОФ), объединяющей 84 стран-членов, ассоциированных стран и государств-наблюдателей. Председательство в министерской конференции Франкофонии перешло к Армении на Парижской конференции в лице министра иностранных дел Эдварда Налбандяна, пишет газета «Паст».
Как передают источники издание, именно по случаю этого важного международного мероприятия на Баграмяна 26 решено оставить Эдварда Налбандяна до конца года на должности министра иностранных дел.