The Fall-ի մենակատար Մարկ Էդվարդ Սմիթը վախճանվել է
60 տարեկան հասակում մահացել է բրիտանացի երաժիշտ, երգերի հեղինակ և The Fall փոսթ-փանք խմբի մենակատար Մարկ Էդվարդ Սմիթը: Չորեքշաբթի այս մասին հայտնել Է Press Association գործակալությունը՝ հղում անելով խմբի ղեկավարին:
«Մենք խորին ցավով հայտնում ենք կյանքից Մարկ Էդվարդ Սմիթի հեռանալու մասին: Նա մահացավ այս առավոտյան (չորեքշաբթի առավոտյան) տանը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:
The Fall-ը հիմնվել է 1976 թվականին Մանչեսթրում և զգալի ազդեցություն է գործել այլընտրական ռոքի զարգացման վրա: Անցյալ տարի կոլեկտիվը հարկադրված էր չեղյալ հայտարարել մի շարք համերգներ վոկալիստի առողջական վիճակի պատճառով:

Вокалист The Fall Марк Эдвард Смит скончался
Британский музыкант, автор песен и вокалист пост-панк группы The Fall Марк Эдвард Смит скончался в возрасте 60 лет. Об этом в среду сообщило агентство Press Association со ссылкой на заявление менеджера группы.
«Мы с глубоким сожалением сообщаем об уходе Марка Эдварда Смита. Он умер этим утром (в среду - прим. ТАСС) дома», - говорится в сообщении.
The Fall была основана Смитом в 1976 году в Манчестере и оказала значительное влияние на развитие альтернативного рока. В прошлом году коллектив был вынужден отменить серию концертов из-за состояния здоровья вокалиста.