ԼՂՀ ԱԳՆ. Խիտ մառախուղի պատճառով հնարավոր չի եղել տեսողական կապ հատատել դիտարկում իրականացնող խմբերի միջև
Հունվարի 25-ի ԵԱՀԿ առաքելությունը հրադադարի ռեժիմի պլանային դիտարկում է անցկացրել Արցախի և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում՝ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղից դեպի հյուսիս ընկած հատվածում։
Արցախի արտգործնախարարությունը տեղեկացնում է, որ դիտարկումն անցել է ըստ նախատեսված ժամանակացույցի, սակայն խիտ մառախուղի պատճառով հնարավոր չի եղել տեսողական կապ հատատել շփման գծի երկու կողմերում դիտարկում իրականացնող խմբերի միջև։

Густой туман помешал наблюдателям ОБСЕ установить визуальный контакт во время мониторинга в зоне карабахского конфликта
Согласно достигнутой с властями Республики Арцах договоренности, миссия ОБСЕ 25 января провела плановый мониторинг режима прекращения огня на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана, севернее села Талиш Мартакертского района.
Как сообщает МИД НКР, мониторинг прошел в соответствии с намеченным графиком. Однако по причине густого тумана не удалось установить визуальный контакт между группами наблюдения по обе стороны линии соприкосновения.