Շուտով կարող է պարզվի, որ գյուղնախարարությունն ընդհանրապես չկա. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրում է. «Գյուղնախարարությունում, ինչպես և ամենուր, կրճատումներ են։ Կրճատումները կատարվում են երկու ուղղությամբ՝ կրճատում են և՛ աշխատակիցներին, և՛ աշխատավարձերը։
Գյուղատնտեսության նախարար Իգնատի Առաքելյանը խորհրդարանում ասում էր, որ իր ղեկավարած նախարարությունը գոյություն ունի, որովհետև այսպես են որոշել խորհրդարանը և կառավարությունը։
Բայց կրճատման ծավալներն այնպիսին են, որ շուտով կարող է պարզվի, որ այս նախարարություն ընդհանրապես չկա։ Բայց Առաքելյանը կարող է առայժմ չանհանգստանալ, նախարարի հաստիքը կկրճատեն ամենավերջում»։

«Жаманак»: Вскоре может выясниться, что министерства сельского хозяйства нет вообще
Газета «Жаманак» пишет, что в министерстве сельского хозяйства, как и повсеместно, идут сокращения. Сокращения проводятся в двух направлениях: сокращают и сотрудников, и зарплаты.
«Министр сельского хозяйства Игнатий Аракелян заявил в парламенте, что возглавляемое им министерство существует, поскольку так решили парламент и правительство.
Однако сокращения проводятся в таком масштабе, что вскоре может выясниться, что этого министерства вообще нет. Но Аракелян может пока не волноваться, поскольку штат министра сократят в самом конце», - отмечает издание.