Բուֆոն. Չեմ ցանկանում խնդիր դառնալ «Յուվենտուսի» համար
«Յուվենտուսի» դարպասապահ և ավագ Ջանլուիջի Բուֆոնը հերթական անգամ պատմել է` արդյոք կարող է երկարաձգել մինչև այս ամառ նախատեսված պայմանագիրը, փոխանցում է Championat.com-ը:
«Շուտով կհանդիպեմ «Յուվենտուսի» նախագահի հետ, և մենք կխոսենք: Լավագույնն եմ ցանկանում թիմի համար: Պետք է միասին կայացնենք այնպիսի որոշում, որը օգտակար կլինի բոլորիս համար: Չեմ ցանկանում խնդիր դառնալ «Յուվենտուսի» կամ իմ թիմակիցների համար:
Արդյոք կարո՞ղ եմ մեկ այլ ակումբ տեղափոխվել, եթե չերկարաձգեմ պայմանագիրը. ոչ, կա'մ «Յուվենտուսը», կա'մ` ոչինչ», - Բուֆոնի խոսքերը մեջբերում է La Repubblica-ն:

Буффон: не хочу становиться проблемой для «Ювентуса»
Вратарь и капитан «Ювентуса» Джанлуиджи Буффон в очередной раз рассказал, может ли он продлить контракт, истекающий летом этого года. Ранее сообщалось, что 39-летний футболист планирует завершить карьеру, передает Championat.com.
«Я скоро встречусь с президентом «Ювентуса», и мы поговорим. Хочу лучшего для команды. Нужно вместе принять решение, которое пойдёт всем на пользу. Я не хочу становиться проблемой для «Ювентуса» или моих товарищей по команде.
Могу ли я перейти в другой клуб, если не продлю контракт? Нет, либо «Ювентус», либо ничего.
Что касается Щенсны, я рад за него. Если мы выиграем чемпионат, в этом будет и его заслуга. Это будущее «Ювентуса», — цитирует Буффона La Repubblica.