Ավելացող արագաչափերի, տեսախցիկների ֆոնին զոհերի թիվն աճել է. «Փաստ»
«Փաստ»-ը, հղում անելով պաշտոնական տվյալներին, գրել է, որ  ճանապարհատրանսպորտային պատահարների հետևանքով զոհերի և վիրավորների թիվը 2017թ. 2016թ. համեմատ աճել է: Օրեցօր ավելացող արագաչափերի, տեսախցիկների ֆոնին զոհերի թիվն աճել է 13–ով, տուժածներինը՝ 739–ով:
«Վարորդի ընկեր» ԻՀԿ համահիմնադիր Դավիթ Պեդանյանը թերթի հետ զրույցում նշել է, որ երթևեկությունը կառավարող սարքավորումները ոչ մի օգուտ չեն տալիս. «Վարորդները գալիս են, արագաչափի մոտ դանդաղեցնում արագությունը, իսկ հետո «ոտքը դնում գազին» ու շարունակում ճանապարհը: Իսկ տեսախցիկների առումով տուգանվող մեքենաների միջև անհավասարություն կա»:

«Паст»: Число погибших и пострадавших от ДТП возросло
Газета «Паст» пишет со ссылкой на официальные данные, что число погибших и пострадавших в результате дорожно-транспортных происшествий в 2017 году возросло по сравнению с 2016 годом. На фоне увеличивающихся с каждым днем измерителей скорости и видеокамер число жертв возросло на 13, а пострадавших – на 739.
Соучредитель правозащитной организации «Друг водителя» Давид Педанян в беседе с корреспондентом издания отметил, что устройства для контроля движения транспорта никакого результата не дают. «Водители снижают скорость у измерителей скорости, а потом «ставят ногу на педаль газа» и продолжают путь. А в плане видеокамер, отмечается неравенство между оштрафованными автомобилями».