Ծխելու դեմ պաքարի օրինագիծը  բացասական լուրջ հետևանքներ կարող է ունենալ տնտեսական առումով. «Ժողովուրդ»
31/01/2018 09:49
Ծխելու դեմ պաքարի օրինագիծը բացասական լուրջ հետևանքներ կարող է ունենալ տնտեսական առումով. «Ժողովուրդ»
Ծխելու դեմ պայքարի շրջանակներում առողջապահության նախարարության ներկայացրած օրինագիծը բավական լուրջ դիմադրության է արժանացել հենց կառավարության ներսում: Հիշեցնենք` այդ օրինագծով հանրային վայրերում ծխելու համար նախատեսված են մեծ տուգանքներ:
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով` վարչապետի մոտ այդ թեմայով վերջերս տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, և նախարարներից շատերը դեմ են արտահայտվել այս նախագծին` ասելով, թե դա բացասական լուրջ հետևանքներ կարող է ունենալ տնտեսական առումով:

«Жоховурд»: Проект закона о борьбе с курением может иметь серьезные негативные последствия для экономики
31/01/2018 11:46
Представленный министерством здравоохранения Армении в рамках борьбы с курением законопроект вызвал довольно серьезное противостояние в самом правительстве, пишет газета «Жоховурд».
Напомним, проект закона «О снижении и предотвращении негативного влияния использования табачных изделий» предусматривает за курение в общественных местах крупные штрафы.
По сведениям издания, в ходе состоявшегося недавно у премьер-министра совещания по этой теме большая часть министров высказалась против этого проекта, заявив, что это может иметь серьезные негативные последствия в экономическом плане.