Ներկայացվել է «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու կառուցապատման երկրորդ փուլի գործարար ծրագիրը
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարությունում տեղի է ունեցել «Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտու (ԱՏԳ) ծրագրի իրականացման երկրորդ փուլի աշխատանքաներին նվիրված քննարկում, որը  վարել է նախարարի տեղակալ Հովհաննես Ազիզյանը։
Քննարկմանը մասնակցել են նախարարության ներդրումների ներգրավման և համակարգման վարչության, ««Հայաստանի զարգացման և ներդրումների կորպորացիա» ունիվերսալ վարկային կազմակերպություն» ՓԲԸ, «Ավենյու քընսալթինգ գրուպ» ՍՊԸ (Avenue Consulting Group) և  ««Մեղրի» ազատ տնտեսական գոտի» ՓԲԸ ներկայացուցիչները։
Քննարկման ընթացքում «Ավենյու քընսալթինգ գրուպ» ընկերության Ռազմավարական կառավարման խորհրդատվական ծառայության ղեկավար Կարեն Մարտիրոսյանը ներկայացրել է «Մեղրի» ԱՏԳ կառուցապատման երկրորդ փուլի գործարար ծրագիրը, որով նախատեսվում է ազատ տնտեսական գոտու գործունեության, ենթակառուցվածքների և տարածքի ընդլայնում` ներդրողների համար շահութաբեր բիզնես ծավալելու նախապայմաններ ստեղծելու նպատակով: Քննարկվել են ծրագրին առնչվող մի շարք առաջարկներ, նախանշվել են համագործակցության հետագա ուղղությունները և հանդիպումների ժամանակացույցը։

В Минэкономики обсудили второй этап программы СЭЗ «Мегри»
В министерстве экономического развития и инвестиций Армении под председательством заместителя министра Ованнеса Азизяна состоялось обсуждение, посвященное работам второго этапа реализации программы «Свободная экономическая зона "Мегри"».
В обсуждении участвовали представители управления по привлечению и координации инвестиций Минэкономики, ЗАО «Универсальная кредитная организация "Корпорация развития и инвестиций Армении"», ООО «Avenue Consulting Group» и ЗАО «Свободная экономическая зона "Мегри"».
На совещании руководитель Консалтинговой службы стратегического управления компании «Avenue Consulting Group» Карен Мартиросян представил программу второго этапа застройки СЭЗ «Мегри», которая предусматривает расширение деятельности, инфраструктур и территории свободной экономической зоны с целью создания предпосылок для осуществления инвесторами рентабельного бизнеса. Был обсужден также ряд связанных с программой вопросов, обозначены дальнейшие направления сотрудничества и график встреч.