Թվեր, մաքսիմալ թվեր. Վարչապետը՝ մարզպետներին ու Հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավարներին
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանն անդրադարձավ Հանրապետական գործադիր մարմինների 2017 թվականին կատարած աշխատանքների հաշվետվությանն ու 2018 թվականի աշխատանքներին:
«Հաշվի առնելով հանրության հետ հետադարձ կապի և հաշվետվողականության կարևորությւոնը՝ հանձնարարում եմ 20-օրյա ժամկետում Հանրապետական գործադիր մարմինների ղեկավարներին ու մարզպետներին, ըստ ոլորտների, հանրությանը ներկայացնել 2017 թվականին նախաձեռնած բարեփոխումների, ներդրումային ծրագրերի, միջոցառումների ու գերակա խնդիրների լուծմանն ուղղված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվություններ», - ասաց վարչապետը:
Կարեն Կարապետյանը հանձնարարեց նաև ներկայացնել 2018 թվականի համար նախատեսված միջոցառումների ծրագրերը, կատարման հստակ ժամկետները և ակնկալվող արդյունքները:
«Կարծում եմ՝ պարզ ձևակերպված է, թվեր, մաքսիմալ թվեր, մաքսիմալ կոնկրետ հաշվետվողականություն», - ասաց Կարեն Կարապետյանը:

Цифры и максимальная конкретика: премьер Армении поручил губернаторам отчитаться о выполненной работе
«В настоящее время нами изучаются выполненные в минувшем 2017 году республиканскими исполнительными органами работы, результаты претворения в жизнь приоритетных задач и программ, а также запланированные на 2018 год мероприятия», – заявил сегодня на заседании правительства Армении премьер-министр Карен Карапетян.
Отметив важность обратной связи с обществом и подотчетности, премьер Армении поручил руководителям республиканских исполнительных органов и губернаторам в 20-дневный срок представить обществу отчеты касательно инициированных в 2017 году реформ, инвестиционных программ, работы по решению приоритетных проблем, а также программы запланированных на 2018 год мероприятий – с четким указанием сроков выполнения и ожидаемых результатов.
«Считаю, формулировка ясна: цифры, максимальная конкретика, подотчетность», – отметил Карен Карапетян.