Ազիզ Թամոյան. Արմեն Սարգսյանն ինտերնացիոնալ մարդ է. ՀԺ
Եզդիների ազգային միության նախագահ Ազիզ Թամոյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ՀՀ 4-րդ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանին, ասել է, որ նա արժանի է այդ պաշտոնին:
Թամոյանի փոխանցմամբ՝ Սարգսյանի վարչապետ եղած ժամանակահատվածում հետաքրքրվել է եզդիների խնդրով: Միության դեկավարը կարծում է, որ Սարգսյանը, եթե ընտրվի նախագահ, կրկին իրենց չի անտեսի:
«Նա վարչապետ աշխատեց 4 ամիս, բայց մենք այդ ընթացքում հանդիպեցինք, խոսեցինք եզդի համայնքի խնդիրների մասին, քննարկեցինք մեր մշակութային հարցերը: Նա ինտերնացիոնալ մարդ է: Նրա վարորդն այդ ժամանակ եզդի էր, անունն էլ՝ Քյարամ, ասում էր, որ Արմեն Սարգսյանը լավ մարդ է, շատ մարդկային», - ասել է Ազիզ Թամոյանը:

«Айкакан жаманак»: Армен Саркисян интернациональный человек – Азиз Тамоян
Председатель Национального союза езидов  Азиз Тамоян, касаясь в беседе с корреспондентом «Айкакан жаманак» кандидата в президенты Армении Армена Саркисяна, заявил, что он достоин этой должности.
Как отметил Тамоян, Армен Саркисян в период пребывания на посту премьер-министра интересовался проблемами езидов. Председатель Национального союза езидов считает, что если Саркисян будет избран президентом, он снова будет заниматься их вопросами.
«Саркисян проработал в должности премьера 4 месяца, но мы за этот период встречались, говорили о проблемах езидской общины, обсуждали вопросы нашей культуры. Он – интернациональный человек. Его водителем тогда был езид, его звали Кярам. Он говорил, что Армен Саркисян – хороший человек, очень гуманный», - сказал Азиз Тамоян.