Բակո Սահակյանն այցելել է Ստեփանակերտի հանրապետական բժշկական կենտրոն
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 6-ին այցելել է Ստեփանակերտի Սարգիս և Ամալյա Կարապետյանների անվան հանրապետական բժշկական կենտրոն և աշխատանքային խորհրդակցություն անցկացրել հաստատության բժշկական անձնակազմի հետ, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Քննարկվել է կենտրոնի աշխատանքին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ հանրապետական բժշկական կենտրոնն Արցախի առաջատար բժշկական հաստատությունն է, ինչն պարտավորեցնում է անձնակազմին՝ մշտապես կատարելագործել մասնագիտական ունակությունները և բժշկական օգնության ու սպասարկման որակը՝ ավելացնելով, որ պետությունը շարունակելու է ըստ ամենայնի աջակցել կենտրոնին:
Նույն օրն Արցախի նախագահն այցելել է նաև հանրապետական բժշկական կենտրոնի հարակից տարածքում կառուցվող նոր ծննդատան շինհարթակ և ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին:
Բակո Սահակյանին ուղեկցում էին պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян посетил Республиканский медицинский центр в Степанакерте
6 февраля президент Арцаха Бако Саакян посетил Республиканский медицинский центр имени Саркиса и Амалии Карапетян в   Степанакерте и провел рабочее совещание с медицинским составом учреждения, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Был обсужден широкий круг вопросов, касающихся работы центра. Бако Саакян подчеркнул, что Республиканский медицинский центр –   ведущее здравоохранительное учреждение страны, что обязывает медицинский состав постоянно совершенствовать профессиональные   навыки, поднимать качество медицинской помощи и обслуживания.
При этом Бако Саакян добавил, что государство продолжит всячески содействовать центру.
В тот же день президент Арцаха посетил строительную площадку нового родильного дома, возводимого на территории Республиканского медицинского центра, и ознакомился с проводимыми там работами.
Бако Саакяна сопровождали госминистр Араик Арутюнян, министр здравоохранения Карине Атаян, другие должностные лица.