«Հրապարակ». Արմեն Սարգսյանը մոտ օրերին կհանդիպի Ծառուկյանին
«Հրապարակ»-ը գրում է. «Գերմանիայից վերադարձած Գագիկ Ծառուկյանը երկու օր առաջ «կանյաչնիում» հավաքել է իր ֆրակցիայի անդամներին` քննարկելու դաշինքի և նրա անդամների մոտեցումներն ապագա նախագահի պաշտոնում Արմեն Սարգսյանի թեկնածության առաջադրման առնչությամբ: Նա տեղեկացրել է, որ մինչ Գերմանիա մեկնելը Արմեն Սարգսյանը զանգահարել է իրեն` ֆրակցիայի ու իր հետ հանդիպման առաջարկ արել։ «Հանդիպումը տեղի կունենա մոտ օրերին», - տեղեկացրեց ԲՀԿ մեր աղբյուրը»:
«Կանյաչնիի» հանդիպման ժամանակ Ծառուկյանը լսել է նաև կուսակիցներին, տեղեկացրել, որ ֆրակցիայի հանդիպումն Արմեն Սարգսյանի հետ տեղի կունենա առանց իրեն, դաշինքի պատգամավորներն ինչ ունեն ասելու, կարող են այդ հանդիպման ժամանակ անկաշկանդ արտահայտել, «որից հետո բոլորով կրկին կհավաքվենք Ծառուկյանի մոտ` ներկայացնելու հանդիպման արդյունքները»։
«Պարոն Ծառուկյանի մոտեցումը հետևյալն է․ եթե «այո» եք ասելու, ասելու ենք ողջ դաշինքով, եթե` «ոչ», դարձյալ միաձայն», - պատմեց մեր զրուցակիցը: Կարող է նաև «ո՞չ» ասեք: «Չեմ կարծում»: Իսկ Ծառուկյանը չի՞ հանդիպելու Արմեն Սարգսյանի հետ: «Մեր հանդիպումից հետո ինքը ևս կհանդիպի նախագահի թեկնածուի հետ»», - գրում է թերթը:

«Грапарак»: Армен Саркисян на днях встретится с Гагиком Царукяном
Газета «Грапарак» пишет, что вернувшийся из Германии Гагик Царукян два дня назад собрал членов своей фракции на Ереванском коньячном заводе, чтобы обсудить  отношение фракции и его членов к выдвижению кандидатуры Армена Саркисяна на пост будущего президента. Он сообщил, что до отъезда в Германию Армен Саркисян звонил ему и предложил встретиться с ним и с фракцией. «Встреча состоится в ближайшие дни», - сообщил источник издания в партии «Процветающая Армения».
«В ходе встречи на коньячном заводе Гагик Царукян выслушал членов фракции и сообщил им, что встреча с Арменом Саркисяном состоится без его участия. Члены фракции могут во время этой встречи непринужденно высказать все, что хотят сказать, «после чего мы все снова соберемся у Царукяна, чтобы обсудить результаты встречи».
«У господина Царукяна следующий подход: если мы намерены сказать «да», то должны сделать это всей фракцией, если «нет», то опять единогласно», - рассказал собеседник газеты. Может ответ будет «нет»? «Не думаю». А Царукян не встретится с Арменом Саркисяном? «После нашей встречи он также встретиться с кандидатом в президенты», - ответил собеседник издания.