«Ժողովուրդ». Նոր մանրամասներ վարչապետի՝ չարտերային չվերթով Շվեյցարիա մեկնելու մասին
«Ժողովուրդ» օրաթերթը անդրադարձել է Դավոսյան տնտեսական համաժողովին մասնակցելու համար հատուկ չարտերային չվերթով վարչապետ Կարեն Կարապետյանի` Շվեյցարիա այցին՝ նշելով, որ նոր մանրամասներ են ի հայտ գալիս:
Թերթը հիշեցրել է՝ «երբ Կարեն Կարապետյանը սոցիալական ցանցերում հրապարակեց լուսանկարներ ինքնաթիռից, կառավարությունից շտապեցին պարզաբանել, թե նա մեկնել է մասնավոր օդանավով, որի համար պետական բյուջեից որևէ գումար չի տրամադրվել»:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը պարզեց, որ այդ այցից առաջ` հունվարի 11-ին, վարչապետը պաշտոնական պատվիրակություն գործուղելու մասին որոշում է կայացրել, որտեղ և հանձնարարված է բյուջեից գումարներ տրամադրել այդ նպատակով:
«Ինքնաթիռի չվերթի կազմակերպման հետ կապված ծախսերը կատարել ՀՀ 2018 թվականի պետական բյուջեով արտասահմանյան պաշտոնական գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին` համաձայն ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ներկայացրած հաշվետվության», - նշված է վարչապետ Կարեն Կարապետյանի՝ 2018թ. հունվարի 11-ի 4-Ա որոշման մեջ:
Երեկ վարչապետի խոսնակը «Ժողովուրդ» օրաթերթի հետ զրույցում պնդում էր՝ չվերթը բյուջեի վրա նստել է զրո դրամ, բայց փաստն այն է, որ իր որոշման մեջ վարչապետը հանձնարարել է բյուջեից գումար տրամադրել, ու նշված չէ, թե ինչքան:

«Жоховурд»: Новые подробности о визите премьера в Давос на чартерном рейсе
Газета «Жоховурд» обратилась к визиту премьер-министра Карена Карапетяна в Швейцарию на специальном чартерном рейсе для участия во Всемирном экономическом форуме в Давосе, представляя новые подробности.
Издание напоминает, что «когда Карен Карапетян опубликовал в социальных сетях фото из самолета, в правительстве поспешили уточнить, что он вылетел в Давос на частном самолете и каких-либо средств из государственного бюджета для этого не выделено».
Издание выяснило, что до этого визита, 11-го января премьер-министр принял решение о командировании официальной делегации, в котором поручается предоставить средства из госбюджета.
«Расходы на организацию полета были выполнены за счет средств, предусмотренных в государственном бюджете на 2018 год для официальных зарубежных командировок, согласно представленному аппаратом правительства отчету», - отмечается в решении  премьер-министра Карена Карапетяна № 4-Ա от 11 января 2018 года.
Вчера пресс-секретарь премьера в беседе с корреспондентом газеты утверждал, что «рейс обошелся бюджету в ноль драмов», однако факты говорят о том, что в своем решении премьер поручил выделить средства из бюджета и не отмечается сколько.