Հնդկաստանի և ԵԱՏՄ-ի միջև ԱԱԳ-ի շուրջ բանակցությունները կսկսվեն 2018-ին
Հնդկաստանի և Եվրասիական տնտեսական միության միջև ազատ առևտրի գոտու ստեղծման շուրջ բանակցությունները կսկսվեն 2018 թվականին: Այս մասին  РИА Новости-ին հայտնել է Հնդկաստանում ՌԴ-ի առևտրական ներկայացուցիչ Յարոսլավ Տարասյուկը:
Գործակալության զրուցակցի խոսքով՝ այս տարվա հունվարի 30-31-ին Նյու Դելիում Հնդկաստանի արտաքին առևտրի ինստիտուտում տեխնիկական կոնսուլտացիաներ են անցկացվել Հնդկաստանի և ԵԱՏՄ-ի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Դրանք նվիրված էին ԱԱԳ-ի վերաբերյալ ապագա համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների սկսվելու նախաշեմին աշխատանքի կանոնակարգի քննարկմանը:
«Կարծում եմ՝ դրանք օգտակար էին կողմերի համար, իսկ բուն բանակցությունները կսկսվեն այս տարի», - ասել է Տարասյուկը՝ ամփոփելով կայացած կոնսուլտացիաների արդյունքները:

Переговоры между Индией и ЕАЭС по ЗСТ начнутся в 2018 году, заявил торгпред
Переговоры между Индией и Евразийским экономическим союзом (ЕАЭС) по созданию зоны свободной торговли начнутся в 2018 году. Об этом сообщил в интервью РИА Новости торговый представитель РФ в Индии Ярослав Тарасюк.
По словам собеседника агентства, 30-31 января этого года в Индийском институте внешней торговли в Нью-Дели прошли технические консультации с участием представителей Индии и ЕАЭС. Они были посвящены обсуждению регламента работы в преддверии начала переговоров о будущем соглашении о ЗСТ.
«Думаю, они были полезны для сторон, а сами переговоры начнутся в этом году», — сказал Тарасюк, подводя итоги прошедших консультаций.