Ծխելու դեմ պայքարի համար սահմանված տուգանքները գուցե չկիրառվեն. «168 Ժամ»
«168 Ժամ»-ի տեղեկություններով՝ «Հնարավոր է Առողջապահության նախարարությունը հրաժարվի ծխելու դեմ նախանշված խոշոր չափի տուգանքներից»:
ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում Առողջապահության նախարար Լևոն Ալթունյանը երեկ նշեց, որ նախարարությունն ընդամենը մի ճանապարհ է առաջարկում հանրությանը, և ոչ թե հակադրվում է, իսկ ծխախոտի դեմ պայքարի ուղին ընտրվելու է խորհրդարանի հետ միասին:
«Եթե տուգանքը բարձր է, արգելելու միջոց է, եթե ցածր է՝ առևտրի առիթ է, որ մի քիչ փող տանք, կկարողանանք ծխել: Մենք փորձել ենք գնալ ծխելը վերացնելու ճանապարհով», - ասաց Ալթունյանը՝ նշելով, որ, եթե նվազեցնեն նախագծում սահմանված տուգանքների չափերը, դա կարող է համարվել բյուջեն լցնելու, և ոչ թե պայքարի միջոց:

«168 жам»: Высокие штрафы за курение могут быть отменены
Газета «168 жам» пишет со ссылкой на свои источники, что министерство здравоохранения Армении может оказаться от установленных высоких штрафов за курение.
Вчера в беседе с журналистами в парламенте Левон Алтунян отметил, что министерство лишь предлагает обществу путь, а не принуждает, а форма борьбы с курением будет решаться в парламенте.
«Если штрафы высокие, они становятся формой запрета, а если они низкие – поводом торга, чтобы заплатить немного денег за возможность курить. Мы пытаемся идти по пути ликвидации курения», - сказал Алтунян, отметив, что если установленные в законопроекте штрафы будут снижены, это посчитают средством пополнения бюджета, а не борьбы с курением.