Հակառակորդի կրակոցից զոհված Հայկ Քալանթարյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
08/02/2018 11:52
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԱՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Հայկ Քալանթարյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Հայկ Քալանթարյանը հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել փետրվարի 7-ին՝ ժամը 13:50-ի սահմաններում։

Военнослужащий Айк Калантарян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги»
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы Республики Арцах, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны Айк Калантарян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги».
Напомним, что 7 февраля, около 13:50, на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны Республики Арцах (НКР), дислоцированной в южном направлении линии соприкосновения, вследствие стрельбы ВС Азербайджана смертельное ранение получил военнослужащий Айк Размикович Калантарян,1998 г.р.