ԱՄՆ-ի Սենատը հաստատել է երկու տարվա բյուջեի պարամետրերը՝ երկարացնելով կառավարության ֆինանսավորումը
ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի Սենատը լույս փետրվարի 9-ի գիշերն օրինագիծ է ընդունել 2018-19 թվականների դաշնային բյուջեի պարամետրերի վերաբերյալ՝ դրա հետ մեկտեղ երկարացնելով պետական հիմնարկների ֆիանսավորումը մինչև  մարտի 23-ը՝ նպատակ ունենալով ժամանակ թողնել մինչև սեպտեմբեր պետական գանձարանի վերջնական ձևավորման համար, հայտնում է ТАСС-ը:
Այս որոշման օգտին արդեն քվեարկել են անհրաժեշտ թվով սենատորներ: Օրինագիծը դեռ պետք է ընդունի Ներկայացուցիչների պալատը, միայն դրանից հետո այն կներկայացվի նախագահի ստորագրմանը: ԱՄՆ-ի կառավարությունը կեսգիշերից չի կարողանում կատարել իր գործառույթները միջոցների բացակայության պատճառով:

Сенат США утвердил параметры бюджета на два года, продлив финансирование правительства
Сенат Конгресса США ночью в пятницу принял законопроект о параметрах федерального бюджета на 2018 и 2019 год, вместе с этим продлив финансирование госучреждений до 23 марта с целью оставить время для окончательного формирования государственной казны до конца сентября, сообщает ТАСС.
За это решение уже проголосовало необходимое число сенаторов. Законопроект еще должна принять Палата представителей, лишь затем он поступит на подпись к президенту. Американское правительство с полуночи не может выполнять свои функции из-за отсутствия средств.