Goldman Sachs-ը և Apple-ը նոր ձևաչափով համագործակցություն են սկսում
Ամերիկյան Goldman Sachs ներդրումային բանկը մտադիր է գործարկել ծրագիր, որի միջոցով Apple-ի արտադրանքի ապագա տերը հնարավորություն կունենա ձեռք բերել այն իջեցված տոկոսադրույքով՝ ապառիկ, գրում է The Wall Street Journal-ը:
Հաղորդվում է, որ բանկը iPhoneX-ի ապագա տերերին ինքնարժեքով տրամադրելու է 1000 դոլար՝ նախկինի համեմատ ավելի ցածր տոկոսադրույքով:
Ամսագիրն ընդգծում է, որ Goldman Sachs-ը և Apple-ը սպասվող համաձայնագրից մեծ շահույթ կունենան. բանկը կավելացնի վարկային պայմանագրերի քանակը, իսկ Apple-ն կմեծացնի վաճառվող ապրանքների ծավալը:

Goldman Sachs намерен выдавать выгодные кредиты на покупку товаров Apple
Инвестиционный банк Соединенных Штатов Америки Goldman Sachs намерен запустить программу, по которой будущий обладатель продукции Apple сможет приобрести его по сниженной процентной ставке в кредит, пишет The Wall Street Journal.
Из источника известно, что банк будет давать кредит будущему владельцу гаджета iPhone X по себестоимости в 1 тыс. долларов по заниженной процентной ставке, нежели указанной в кредитной карте. Здесь подразумевается и оказание банковских услуг для покупки и других товаров компании.
Журнал подчеркнул выгодность данного соглашения между Goldman Sachs и Apple, при котором первый заинтересован в увеличении количества кредитных договоров, а второй увеличит объем продаваемых товаров.