Բժշկական համալսարանում նոր ռեկտորի են սպասում. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Հերացու անվան բժշկական համալսարանի ռեկտոր, առողջապահության նախկին նախարար Արմեն Մուրադյանի շուրջ համալսարանի ներսում լուրջ դժգոհություն է հասունանում համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի շրջանում։
Մինչ Արմեն Մուրադյանը փորձում է ցույց տալ, որ համալսարանում ամեն ինչ նորմալ է, այնտեղ նոր ռեկտորի են սպասում։ Լուրեր են շրջանառվում, որ այդ պաշտոնին հավակնում է Իզմիրլյան ԲԿ ղեկավար Արմեն Չարչյանը։ Համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական, հատկապես, տարեց կազմի կողմից անընդունելի են Արմեն Մուրադյանի ինքնագովազդը և նրա կադրերը։
Այնպես որ՝ չի բացառվում, որ առաջիկայում Արմեն Մուրադյանի պաշտոնանկության հարցը բերվի օրակարգ, և նրան փոխարինեն Չարչյանով», - գրում էթ թերթը:

«Жаманак»: В медицинском университете имени Гераци ждут нового ректора
Газета «Жаманак» пишет со ссылкой на свои источники, что среди профессорско-преподавательского состава Ереванского государственного медицинского университета имени Мхитара Гераци назревает серьезное недовольство ректором, бывшим министром здравоохранения Армении Арменом Мурадяном.
«Пока Армен Мурадян пытается показать, что в университете все нормально, там ждут нового ректора. Муссируются слухи о том, что на эту должность претендует руководитель медицинского центра «Измирлян» Армен Чарчян. Для профессорско-преподавательского состава университета, особенно старшего поколения, неприемлема самореклама Армена Мурадяна и его кадры.
Таким образом, не исключается, что в ближайшее время вопрос отставки Армена Мурадяна окажется в повестке и его заменит Армен Чарчян», - пишет издание.