Նեյմարը 2019 թվականին կարող է տեղափոխվել «Ռեալ»
ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարը 2019 թվականին  կարող է տեղափոխվել «Ռեալ»: Ինչպես  վստահեցնում է Mundo Deportivo-ն, բրազիլացին դժգոհ է Ֆրանսիայի առաջնության խաղամակարդակից և ցանկանում է վեռադառնալ Լա Լիգա:
«Արքայական» ակումբի նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը դեռևս 2013 թվականին էր ցանկանում ձեռք բերել Նեյմարի տրանսֆերը, սակայն կատալոնական «Բարսելոնան» այդ ժամանակ առաջ անցավ «սերուցքայիններից»:
Այժմ Մադրիդյան ակումբը կրկին մտադիր է իր կազմը համալրել բրազիլացի հարձակվողով: Նշվում է, որ փարիզյան ակումբի ղեկավարները պատրաստ են հրաժարվել խաղացողից, եթե Նեյմարը ՊՍԺ-ի հետ նվաճի Չեմպիոնների լիգան և «Ոսկե գնդակը»:

Неймар перейдёт в «Реал» летом 2019 года
Нападающий «Пари Сен-Жермен» Неймар может перейти в мадридский «Реал» летом 2019 года. Как сообщает Mundo Deportivo, бразилец разочарован уровнем французского чемпионата и хочет вернуться в Примеру.
Президент «Королевского клуба» Флорентино Перес собирался купить Неймара ещё до его перехода в «Барселону» в 2013 году, когда нападающий играл за бразильский «Сантос».
Перес по-прежнему хочет видеть форварда в «Реале» и готов подождать год. Руководство «ПСЖ» будет готово отпустить Неймара, если он выиграет с парижанами Лигу чемпионов, а также «Золотой мяч» .