2017 թվականին Հայաստանում զբոսաշրջիկների թիվն ավելացել է 18.7 տոկոսով. Զարմինե Զեյթունցյան
2017 թվականին Հայաստանում զբոսաշրջիկների թիվն ավելացել է 18.7 տոկոսով, կառավարության այսօրվա նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի նախագահ Զարմինե Զեյթունցյանը։
«Հիմնական աճն ապահովել են Ռուսաստանը, Իրանը, Արևմտյան Եվրոպայի երկրները, հետաքրքիր աճ և դինամիկա է զգացվում Չինաստանից, Ճապոնիայից», - ասաց նա։
Զարմինե Զեյթունցյանի խոսքով՝ այս տարի կոմիտեն շատ հետաքրքիր միջոցառումներ է պատրաստել։
«Մշակել ենք ու շուտով Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքում կներկայացնենք «Ռուսական հետք» ծրագիրը, որը Հայաստանում ռուսական ժառանգության մասին է, շատ հետաքրքիր ծրագիր է, նախատեսում ենք ներկայացնել «Էրմիտաժում», - ասաց նա։

В 2017 году число туристов в Армении увеличилось на 18.7 процентов – Зармине Зейтунцян
В 2017 году число туристов в Армении увеличилось на 18.7 процентов, заявила сегодня после заседания правительства журналистам председатель Государственного комитета по туризму Зармине Зейтунцян.
«Основной рост обеспечили Россия, Иран, страны Восточной Европы, интересный рост и динамика зарегистрированы из Китая и Японии», - сказала она.
По словам Зармине Зейтунцян, в этом году Государственный комитет по туризму подготовил очень интересные мероприятия.
«Мы разработали и вскоре представим в Санк-Петербурге программу «Российский след», которая о российском наследии в Армении. Очень интересная программа, предусматривается представить ее в Эрмитаже», - заявила она.