Բակո Սահակյանը դատախազության գործունեությունը գնահատել է բավարար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 16-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության դատախազության 2017 թվականի գործունեության արդյունքների ամփոփման կոլեգիայի նիստին, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Բակո Սահակյանը 2017 թվականին դատախազության գործունեությունը, ընդհանուր առմամբ, գնահատել է բավարար:
Նա ընդգծել է, որ պետք է խորը ուսումնասիրել կատարված աշխատանքների արդյունքները, իրականացնել վերլուծություններ իրավիճակի օբյեկտիվ գնահատման ուղղությամբ և կոնկրետ քայլեր ձեռնարկել առկա խնդիրների լուծման համար:
«Դրված խնդիրների պատշաճ մակարդակով կատարման կարևոր գործոններից են՝ համակարգի աշխատակիցների արհեստավարժության համապատասխան մակարդակի ապահովումը, սկզբունքայնության և մարդկային անհրաժեշտ որակների առկայությունը»,- նշել է Արցախի նախագահը:

Президент Нагорного Карабаха удовлетворен деятельностью прокуратуры в 2017 году
Президент Нагорного Карабаха Бако Саакян принял участие в заседании коллегии прокуратуры по обобщению итогов деятельности в 2017году.
Глава государства дал в целом удовлетворительную оценку деятельности прокуратуры в 2017 году.
При этом Бако Саакян подчеркнул необходимость детального изучения результатов проведенных работ, проведения анализа по объективной оценке ситуации и реализации конкретных мер по решению существующих задач.
«Среди важных факторов выполнения поставленных задач на надлежащем уровне - обеспечение соответствующего уровня профессионализма работников системы, наличие принципиальности и необходимых человеческих качеств», - отметил глава государства.