Հայաստանի աթլետներին Թուրքիայում չի հաջողվել մրցանակային տեղեր զբաղեցնել
Ստամբուլում Հայաստանի անթլետները հանդես են եկել Թուրքիայի աթլետիկայի ֆեդերացիայի գավաթի խաղարկությունում:
Հայաստանը ներկայացրել են Լևոն Աղասյանը (հեռացատկ), Գայանե Չիլոյանը (վազք, 60 մ) և Տիգրան Մկրտչյանը (վազք, 400 մ):
ՀԱՕԿ լրատվականին Հայաստանի աթլետիկայի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նարինե Շահբազյանը հայտնել է, որ մարզիկներին չի հաջողվել մրցանակային տեղեր զբաղեցնել:
Լևոն Աղասյանը հանդես է եկել հեռացատկում (6 մ 99 սմ), քանի որ եռացատկը ներառված չէր մրցաշարի ծրագրի մեջ: Գայանե Չիլոյանին չի հաջողվել անցնել եզրափակիչ: Տիգրան Մկրտչյանը բարելավել է իր անհատական արդյունքը (49:29) ևզբաղեցրել 9-րդ տեղը:
Ամեն դեպքում, Թուրքիայում կայացած մրցաշարերը հայաստանցի աթլետների համար լավ փորձ էր տարվա կարևոր մեկնարկներից առաջ:

Армянским атлетам не удалось завоевать призовые места в Турции
Армянские атлеты в Стамбуле приняли участие в розыгрыше Кубка федерации атлетики Турции, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Армению представили Левон Агасян (прыжки в длину), Гаяне Чилоян (бег, 60 м) и Тигран Мкртчян (бег, 400 м).
Как сообщила генеральный секретарь Федерации атлетики Армении Нарине Шахбазян, армянские спортсмены не смогли завоевать призовых мест.
Левон Агасян выступил в прыжках в длину (6 м 99 см), поскольку тройной прыжок не входил в программу соревнований. Гаяне Чилоян не смогла попасть в финал. Тигран Мкртчян улучшил свой личный результат (49:29) и занял 9-е место.
В любом случае соревнования в Турции стали для армянских атлетов хорошей пробой сил перед главными стартами года.