Հանքարդյունաբերության ոլորտը և դրա զարգացումը մշտապես լինելու են ուշադրության կենտրոնում. Բակո Սահակյան
20/02/2018 13:36
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 20-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել` նվիրված «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության 2017 թվականի գործունեության և 2018 թվականին նախատեսված ծրագրերի հետ կապված հարցերին, տեղեկացնում են Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից:
Հատուկ անդրադարձ է կատարվել Կաշենի լեռնահանքային համալիրում իրականացվող աշխատանքներին:
Արցախի ղեկավարը նշել է, որ «Բեյզ Մեթըլս»-ը հանդիսանում է հանրապետության ամենախոշոր արտադրական միավորումներից մեկը, որի գործունեությունից է նաև կախված մի շարք ոլորտներում տարբեր ծրագրերի հաջող իրականացումը՝ ավելացնելով, որ հանքարդյունաբերության ոլորտը և դրա զարգացումը մշտապես լինելու են պետության ուշադրության կենտրոնում:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, «Բեյզ Մեթըլս» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Արթուր Մկրտումյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:

Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное деятельности компании «Бейз Метлс»
20 февраля президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное деятельности компании «Бейз Метлс» в 2017-ом году и программам, намеченным на 2018-ый год, сообщает пресс служба президента Арцаха.
Особое внимание было уделено работам, проводимым в горнорудном комплексе Кашен.
Глава государства отметил, что «Бейз Метлс» является одной из самых крупных производственных единиц республики, и в том числе от ее деятельности зависит успешная реализация разных программ в ряде сфер. При этом президент добавил, что горнорудная сфера и ее развитие всегда будут находиться в центре внимания государства.
В совещании приняли участие госминистр Араик Арутюнян, генеральный директор ЗАО «Бейз Метлс» Артур Мкртумян, другие должностные лица.